Rozchod

15. listopadu 2017 v 21:27 | Špekulka |  Deník
Velice se omlouvám za svou neaktivitu.
Jelikož jsem sama na dítě, mám drasticky málo času. A poslední týdny jsou náročné nejen časově, ale i emočně.
Asi před šesti týdny jsme se totiž rozešli s přítelem.
Víte, on mě celou dobu podváděl se starší paní ( a podstatně tlustější) a já už to neunesla.
Celé roky dělám svému drahému jen služku a on mi není schopen ani poděkovat. Natož aby mě třeba pohladil... Raději běží za tou svojí starou potvorou.
Pořád jsem před tím zavírala oči a lepila si nervy čokoládou... Kvůli malému.
Ale už jsem pochopila, že synovi bude líp, když budeme sami a bez hádek, než s tím blbem, co nám jen lže, půjčuje si od nás peníze a nevrací a dělá si z nás sluhy....
Už nemůžu, jsem vyčerpaná.
A on do toho chtěl dítě. Ale já řekla NE!!!
Proč bych měla dát dítě nekomu, kdo si mě neváží, neustále mi lže a není schopen po sobě ani uklidit talíř do dřezu?
A když můj drahý s definitivní platností pochopil, že potomek nebude, začal chlastat.
A to byla poslední kapka.
Můj teď už ex trvá na dítěti a přes to nejede vlak. Ale není mi schopen vysvětlit, proč ho tolik chce.
Doma mi s ničím nepomůže, jen dělá neuvěřitelnej bordel, synovi nepřečte ani pohádku, natož aby s ním třeba udělal úkol... K čemu jako chce další dítě, když o něj stejně ani nezakopne?

Ach jo, nemá smysl to řešit. Jsem unavená. Peníze, které jsem šetřila celý rok na Vánoce mi můj drahý prokakal. A ještě má tu drzost se tvářit uraženě....

V lednu se stěhuje a já zůstanu se synem sama. Bože, tolik se na to těšíme.

Já konečně budu mít čas i na sebe. Začínám zase cvičit a dávám si bacha, co jím. Jakmile Jeho Veličenstvo vypadne, začnu znova žít. Udělám nějaké změny v bytě, zkrášlím to tu. Nechám si udělat nový sestřih. Zavolám opraváře na věci, které mi roky slibuje opravit, Vymaluji synovi pokoj. A když už jsme u barev.... Začnu znova malovat! Od té doby, co jsem s Jeho Veličestvem jsem neměla štětec v ruce. Nebyl na to čas.
Musela jsem dělat služku.
Inu, nemusela...
Ale mám psychický problém a Jeho Veličenstvo to moc dobře ví- já potřebuji mít uklizeno. Nesnesu bordel. A Jeho Veličenstvo rádo rozlévá pivo, když má upito. A všeude se válejí lahve od piva, pivo je vylité na zemi, na gauči, na lince.... Jiná by mu to otřískala o hlavu, ale jí husa polykám slzy a uklízím.
Jsem vyčerpaná, protože když je doma ON, musím neustále uklízet a všechno mu připravovat.
Mamko, dones mi pivo.
Mamko, mám hlad.
Mamko, zapomněl jsem si něco v autě, seběhni schody a přines.
Mamko, ten koš je nějakej plnej...
Mamko utři to kafe, co jsem vylil...
Mamko dones mi kapesníky...
Mamko uvař mi čaj...

Je paradox že můj malý prvňáček ani zdaleka nepotřebuje tolik péče, jako ten dospělý mužský. Nebo snad "mužský"?
Jsem hrdá na to, jak syna vychovávám. V šestiletech po sobě uklízí nádobí, utírá prach, vysává, zametá a dokonce mi pomáhá s úklidem v koupelně. Je neuvěřitelně šikovný. Fakt nepotřebuje takový vzor, jaký máme momentálně doma.
Můj ex muž totiž doma len leží, jí a spí. Nehne prstem, za nic na světě, protože je unavený z práce. Víte, když já ráno vstanu a odvedu kluka do školy, tak pak jdu do práce, kde vlastně jen ležím na gauči, piju koňak a kouřím doutníky. Já vlastně nemám nárok být unavená. Má práce nemá žádnou váhu a pokud jde o dítě a domácnost, to je přece jen flákárna. A krom toho- je to moje povinnost, jsem přece ženská, tak bych měla držet hubu a koště. A RODIT.
On chce dítě za každou cenu a není schopen si ho nějak logicky vyargumentovat. Vůbec ho nezajímá, že dítě potřebuje péči a že stojí velikou spoustu peněz. Promiňte, ale já nepatřím mezi ty ženy, co rodí jako v kočičím pelechu a pak nemají na plenky. Já počítám. A vím, že druhé dítě je nad moje finanční možnosti. A já odmítám přivést na svět dítě, abych mu pak musela říkat věci jako: "Nemůžeš jet s ostatními dětmi na výlet, nemáme na to peníze."

Strašně moc jsem chtěla druhé dítě. Dokud jsem nezjistila, že mě podvádí s o třicet let starší a třicet kilo těžší paní... A pak se mi začaly otevírat oči a já zjistila, jak bídný ten můj vztah je. A nejkrutější bylo zjištění, že jsem jeho lejdy zaplatila ne jeden výlet... Víte, on vydělá třikrát víc než já, ale týden po výplatě si "půjčuje" peníze ode mě. A pak s babi jezdí na romantické výlety.
A mně nekoupí ani kytku a jediné, na co se zmůže je: "Mamko, vykuř mi ho..."

Bože, já jsem tak ráda, že jsme se rozešli...
Proč jsem s ním byla?

Už je konec.
Ale ne pro mě.
Pro mě je to nový začátek, na který se neuvěřitelně těším.
Už nebudu nikomu sloužit, na nikoho se ohlížet. Na nějakou dobu budu jen já a syn. A svoboda. A čas sama na sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama